Дитяча організація “Сузір’я”

Любове моя, Україно!

     В народі говорять: там, де виростають квіти, усміхається земля. На українській землі зросли і уславили її прекрасні поети  та співаки – цвіт українського народу, і народ пишається ними.

Саме на нашій рідній землі є скарби, які ідуть поруч з нами все життя, огортаючи душу своїм чаром,  дивуючи нас своєю животворною силою.   Їх дивна, чарівна сила, незвичайна природна чистота, суворість і ніжність, своєрідна проста і всесильна краса надихала й живила творчу геніальність письменників і композиторів.    Адже, кожний визначний митець творчості – справжній син своєї матері -України , залишив нам, нащадкам, свої одкровення – зізнання в любові до неї.

Показати, продемонструвати свою приналежність, любов до України, вирішили  учні нашого НВК, які взяли участь в політично – мистецькій, літературній вітальні «Любове моя, Україно!», організованої членами комісії культури та дозвілля.

Ми мали можливість побувати у  царстві мудрого й красивого, правдивого й цінного, сильного й ласкавого, доброго й мужнього слова, відвідали королівство мелодійної української пісні.  Адже поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини, а  пісня – то розмова з власним серцем. Вони – наче птиця, яка не знає кордонів, ковток свіжого повітря, котрий пробуджує душу. Це своєрідний місточок  із минулого  в сучасність і майбутнє.

Пісня… Поезія… Вони мають святу зернину, яка відгукується в душі, серці людини, тому що несе якесь почуття, радість чи смуток.

Поезія – живильне джерело, яке, подолавши багато століть, перетворилося на могутній потік. А якщо до поезії додати музику, то народжується пісня, яка дзвенить, зачаровує, бентежить,  є  живою гілкою українського народу, яка збагачується  неповторними зразками музичного мистецтва. А якого, нам продемонстрували  творчі особистості, справжні знавці музичної галузі – наші учні.

Проникаючи в культуру і побут інших народів, українська творчість не тільки залишала їм частку свого багатства і краси,  але й сприяла примноженню добрих почуттів. Адже саме у ній – величне, трагічне й героїчне минуле України, наш не легкий, але обнадійливий час, невмируща віра в день прийдешній. У ній – і любов, і ненависть, і радість, і горе, гнів і ніжність, вікова мудрість і усміх доброї, приязної, щирої і щедрої української душі.

Хочеться вірити, що народ, який піднімається з колін історії, встане на повний зріст, розправить свої крила і залунає наша українська пісня, зазвучить поезія,  і попливе їх дзвін далеко, далеко над землею.

Ми продовжимо справу розбудови нашої держави. А молоде покоління завжди знайде праведну стежку в житті. Адже ми йдемо чумацьким шляхом не за сіллю, а за щастям для всієї України.

Правова відгадайка

Давним-давно, ще у стародавні часи, у людей виникла необхідність відстоювати свої права. Спочатку це робили силою. Слабка людина не мала жодних прав, якщо в неї не було сильного покровителя, що бажав би допомогти їй у вирішенні спорів.

Тривалий час діяв неписаний закон «Хто сильний, той і правий». Але коли виникли перші держави, правителі яких прагнули встановити загальний справедливий порядок і норми життя для усіх громадян, у людське суспільство прийшов закон права. Тепер держава ставала на захисті й сильного, й слабкого. Головним критерієм права стала справедливість, а не сила.

З тих пір минуло чимало століть. Держави створювалися, розросталися, процвітали, або гинули. Чому? Як свідчить історія, правителі й уряд не завжди піклувалися про свій народ. Так, оголошуючи сусідній країні війну, чи приймаючи яке-небудь політичне рішення, правитель прагнув задовольнити лише свої інтереси й зовсім не замислювався над долею простих людей. Отже, людству потрібно було щось придумати, знайти такого захисника, який міг би примусити державу поступитися своїми інтересами заради інтересів своїх громадян і постійно піклуватися про них.

Місію такого захисника взяла на себе міжнародна організація ООН. Щоб донести вищесказане до відома учнів було організовано та проведено —————«Правова відгадайка». Тут змагалося дві команди: «Інтелектуал», «Знавець». Працелюбні, вправні, досить кмітливі, здібні до сприйняття нового учасники боролися за звання «Найкращі знавці права».  Перемогу здобула команда «Інтелектуал», під керівництвом————–

Немає прав без обов’язків

Ми живемо у чудовій країні, у чудовий час. Зростає наша молода незалежна суверенна держава, зростаємо з нею і ми. Наша країна, ставши незалежною, демократичною державою, постійно навчається жити у новому політичному устрої. А ми разом з нею навчаємось високих громадських чеснот.  А знати їх ми можемо лише тоді, коли будемо знати закони і виконувати свої обов’язки.

Адже право, закони супроводжують людину все її життя. Щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба знати закони. Звичайно, у нашому віці неможливо знати детально всі закони. Але основне, що стосується нас, ми повинні знати.

То ж і вирішили зібратись у дружньому колі члени дитячої організації для того, щоб поговорити про права дітей та їх обов’язки. Учасники відправилися в подорож по безкраїх просторах світового океану Права, навчилися шанувати закони України, збагатили свої знання з правової свідомості. Найкращими були:

Є. Сиволап, К. Петрушко, Р. Фараджова.

Ми маємо пам’ятати, що справжній громадянин – це патріот, який працює на благо своєї країни, бореться за її незалежність, щастя і процвітання, відстоює свої права, виконує обов’язки.

                                                                                  В. Улітко 

Діло майстра величає

У всі часи, у всіх народів однією з найвищих цінностей вважалася Краса, де б вона і в чому вона не проявлялася:  у природі чи у людській вроді, у гармонії звуків чи кольорів, у будові людського тіла чи прекрасних проявах людської душі – вона неодмінно викликала подив і захоплення, радість, навіть благоговіння. Тому не випадково члени дитячої організації «Сузір’я»,  з метою розвитку творчих здібностей та естетичних смаків, формування здатності до реальної оцінки своїх властивостей, впевненості у своїх можливостях взяли участь у колективному творчому панно «Діло майстра величає». Кожен намагався майстерно виконати поставлене перед ним завдання.

 digFXzLIrNo

    Учасники  дійшли висновку, що жодна людина з першого разу  не може майстерно, гарно виконати якусь роботу, бо для кожного діла потрібна практика, неодноразове повторення. Одним легко вдається вдосконалити своє  вміння,  а іншим – важче. У них не вистачає сили волі довести справу до кінця. Тому дуже важко виробити в собі таку гарну звичку – закінчувати почату роботу.

Адже  все у світі здобувається людською працею: зводяться будівлі, будуються мости, заводи, фабрики, вирощується хліб і до хліба. І все для людини, щоб вона була сита, здорова, весела, щаслива.  Є люди, які виконують роботу охоче, а є такі, що працюють без бажання. Працює, бо знає, що йому потрібно цю роботу виконати. А робота відчуває, хто до неї ставиться з бажанням, а хто – аби зробити. Саме тому в одного все завжди виходить гарно, а в другого ніяк не виходить.

Містечко дитячої творчості

Вишнева Україна, мальовнича і прекрасна, з її широкими нивами і полями, глибокими ріками і морями, високими горами, з її прекрасною мовою, піснями, танцями, її волелюбним народом.  Це наша Батьківщина.

Від любові кожного із нас залежить, яким буде майбутнє України. Любити її – це значить працювати і творити в ім’я рідної землі.

Тільки в чесній праці  наша добра слава і наше безсмертя. Згідно з народною мораллю, праця – то найвища чеснота, найповніша засада життя.

Саме це твердження прагнули довести учні 1 класу, які взяли участь у виставці – ярмарці «Діло майстра величає».

5Sepo_ck7Kk

   Першокласники  мали можливість поринути у прекрасний, незнаний, чарівний світ мистецтва та  зробити перший крок у пошуках невідомої землі творчості , яка дає наснагу, дарує радість спілкування, відкриття нових почуттів, нових якостей

Учні зрозуміли, що своє захоплення світом, людина втілює у творчість, яка неможлива без людського натхнення та праці. Тож їм, маленьким, ще потрібно довго крокувати по такому цікавому, подекуди непередбачуваному шляху.

Адже вони  – особистості, а не піщинки, котрі можуть розчинитись у буремному хаосі життя. І не беззахисні стебельця, що їх легко розтоптати.

Вони – діти України, її майбутнє.

А український народ – мудрий народ, творець і скульптор душ. Він береже свої традиції, обрядовість, відновлює ремесла.

Калейдоскоп професій

Проблема вибору роду занять, трудової діяльності, професійної кар’єри існує з

давніх – давен. І це підтверджують численні історичні пам’ятки. Людство збагнуло: справжній успіх приносить лише та праця. Яка обирається за власним бажанням відповідно до інтересів, до здібностей. В наше сьогодення вибір професій – питання досить складне і серйозне. Для кожної молодої людини  – це друге народження, яке багато в чому визначає подальшу долю.

Мине кілька років, і кожен із нас повинен буде вибрати свій шлях у величезному дорослому житті. Це означає, насамперед, ви­бір професії.

Існує величезна кількість професій і спеціальностей. Що більше професій нам знайомо, то ширша мож­ливість вибору, а отже,— і більше шансів знайти і опанувати ту професію, у якій саме ми будемо вір­туозами, досягнемо успіху.

Тому щоб зро­зуміти, наскільки точно ми уявляємо світ професій, а також з метою підвищення якості допрофільної підготовки учнів, активізації знань  про професії, ство­рення умов для прояву творчого й інтелектуального потенціалу учнів, членами дитячої організації  було організовано та проведено ігрове спілкування «Калейдоскоп професій».

30k3pCuO_PY gwP1gsWpjR0

    Учасників було поділено на дві команди: команда «Червоні», команда «Жовті». Учні демонстрували свою кмітливість, енергійність та цілеспрямованість. Кожен мав можливість проаналізувати свої здібності та засоби їх реалізації в майбутньому професійному житті та можливості їх розвитку в навчальному процесі нашого НВК.

Перемогу здобула команда: «Червоні».  

  Кмітливі, вперед!

123

Знання — великий людський скарб, який може мати кожна людина, аби тільки хотіла цього. А ключик до цих скарбів захований у вмінні вчитися самостійно, постійно працювати, наполегливо йти до мети. Усе своє життя вчитися, цікавитися наукою, здобувати інформацію, необхідну для себе.

В руках розумної і доброї людини знання роблять чудеса, відвертають страшні конфлікти, непорозуміння і навіть війни. Перед розумом і сила поступається, — каже народ. Адже розумна, добра і мудра людина може знайти необхідний компроміс, може переконати у своїй правоті, може і поступитися, коли треба, може й простити. Своїм словом може досягти того, чого інші не можуть силою. Адже слово розумної, освіченої і мудрої людини має величезну вагу і незаперечний вплив.

Тому з дитинства треба вчитися гарно. А ще, переконливо розмовляти, вчити рідну українську мову так, щоб усім хотілося вас слухати, щоб своєю красивою і чистою мовою ви вміли зачарувати слухача. Це велика праця, а успіх приходить поступово і не так швидко, як хочеться.

Щоб донести вищеназване до відома учнів, членами дитячої організації «Сузір’я» було організовано та проведено ігрову програму «Кмітливі, вперед»! Учасники давали відповіді на запитання, демонстрували свої інтелектуальні здібності.

Упродовж усієї програми учасники мали хороший, піднесений настрій. Перемогу здобули: Т. Діжурко, І. Мазанович.

У колі своїх однолітків

Однією з основних духовних потреб людини є спілкування. Спілкування з тим, кому можна довіряти, хто завжди зрозуміє та підтримає, на кого можна покластися у будь-якій життєвій ситуації. Саме таким і повинен бути справжній друг — щирим, відданим, порядним. У великому світі людині важко знайти собі такого друга, але ще важче — не втратити його через якусь дрібницю, не «розміняти» стосунки з ним. Справжнім є саме той друг, із яким разом пройшли і радощі, і печалі, і який і в радощах, і в печалях залишився поруч.
Хоча кожен із нас у якомусь сенсі є егоїстом, справжня дружба — це такі стосунки, які вимагають відданості, а іноді, навіть, і самопожертви.
У дружбі інтереси товариша повинні важити не менше, ніж власні, бо саме принципи рівності та взаємоповаги, ставлячи людей на найвищий щабель, допомагають зберегти у серці почуття безкорисливої любові до друга. Щоб довести це твердження до учнів 1 – 4 класів було організовано та проведено колективне спілкування «У колі своїх однолітків».

435

Випробуй себе

Крім країн, позначених на географічних картах, є велика густонаселена країна Дитинства, звідки тече могутня річка людського життя, де все і починається. Дитинство – найважливіший період людського життя. І як казав В.Сухомлинський : «Від того, яке було дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, що ввійшло до її розуму й серця з навколишнього світу – від цього значною мірою залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк».

Кожного дня на уроках, вдома, по телебаченню, на заняттях гуртка  ми дізнаємося  щось нове, цікаве, захоплююче про навколишній світ, життя тварин, природу, природні катаклізми, мистецтво, спорт. І знаємо, що людина, яка багато працює над собою, багато читає, вона є ерудованою, обізнаною, є цікавим співрозмовником.
Діти ХХІ ст. – це допитливі дослідники, відкривачі світу, тому головне завдання полягає в збагаченні її інтелектуальних, комунікативних здібностей, розширення світогляду. Щоб це довести,  членами дитячої організації «Сузір’я» було організовано та проведено сюжетно – рольову гру «Випробуй себе».

d  ds

 Тут учасники демонстрували свою кмітливість, пізнавальні  здібності. Кожен намагався якнайкраще проявити свій інтелект та ерудицію в розгляді життєвих ситуацій, розігруванні сцен на різну тематику. Упродовж усієї гри діти мали хороший настрій, активно спілкувалися, ділилися враженнями. Найактивнішими були:  Д. Дуда,  Т. Кренько, М.  Карпович.